Domov v srdci přírody

Vysněné místo všech milovníků sportu a relaxace.

Jáchymov

Lázeňské město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar. Žije v něm přibližně 2 400 obyvatel. Město, kde lze dokonale skloubit relaxaci v lázních, aktivní sportovní život i pracovní uplatnění v Německu či v Karlovarském kraji.

Obec disponuje základní občanskou vybaveností: základní i mateřskou školou, lékařem, obchody a službami a napojením na veřejnou dopravu.

Lázeňství

Nacházejí se zde unikátní lázně. Pohybový aparát se zde léčí radonovou vodou a přímým ozařováním. Lázeňství zde má tradici již od roku 1906 a od toho roku zde bylo postaveno již 12 lázeňských domů a hotelů. Jáchymov je tedy ideálním místem pro odpočinek.

Příroda na dosah ruky

Klínovec

Klínovec nabízí nejen moderní zimní lyžařské středisko, ale i letní zábavu! Můžete projet na 30 km trailových tratí či 70 km cyklistických tras s minimálním stoupáním! Čtyřmístná lanová dráha Jáchymov – Klínovec přepravuje lyžaře a v létě umožňuje nástup i cyklistům. V roce 2014 byla rekonstruovaná. Dolní stanice lanovky je vzdálena asi tři kilometry od města Jáchymov. Délka lanovky je 2 168 metrů a převýšení 480 metrů. Cyklisté díky tomu mohou bez větší námahy nastoupit na cyklotrasy vedoucí z vrcholku Klínovce.

Boží Dar

Boží Dar je nejvýše položené středoevropské město. Je centrem turistů v létě i v zimě. Přímo v obci leží dva lyžařské areály a za obcí se nachází velký lyžařský areál Neklid. V okolí obce je pak možno využít okolo 70 kilometrů běžeckých tratí. V létě pak turisty láká zejména nedaleké Božídarské rašeliniště, Vlčí jámy u Horní Blatné, nebo nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec. Mezi oblíbené patří i Ježíškova cesta, která je schůdná i s kočárky a je vhodná pro děti.

Plešivec

Na vrcholu Plešivce stojí od roku 1895 šestnáct metrů vysoká rozhledna s vyhlídkovým ochozem, ze kterého je fantastický výhled přes hřebeny Krušnohoří. V zimě se Plešivec a jeho okolí mění v moderní lyžařský areál, kde najdete více než 10 km sjezdovek a 3 čtyřsedačkové lanovky. V létě vás areál naláká na 3 trailové tratě.